Toplantı

[vc_row thb_divider_position=”bottom”][vc_column 0=””][vc_gallery type=”nivo” interval=”5″ images=”518,517″ img_size=”500×300″ css=”.vc_custom_1563550872376{margin-top: 50px !important;margin-right: 150px !important;margin-left: 150px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row thb_divider_position=”bottom”][vc_column 0=””][vc_column_text 0=””]İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ÖğretimÜyesi Doç. Dr. Özge Cordan’ın yürütücülüğünü üstlendiği, “Geçici KorumaKapsamındaki Suriyelilerin Uyumu İçin Modern Yaşam ve Kültürel Koşullara Uygunİç Mekana Yönelik Konut Tasarlama İlkelerinin Belirlenmesi ve Tasarım ÖnerilerininGeliştirilmesi” başlıklı TÜBİTAK Projesi tanıtım toplantısı Sultanbeyli Belediyesi’nde yapıldı.

İTÜ İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Cordan’ın 15 Aralık 2018tarihinde başlayan ve 15 Mart 2020 tarihinde sonlandırılması planlanan, “GeçiciKoruma Kapsamındaki Suriyelilerin Uyumu İçin Modern Yaşam ve Kültürel KoşullaraUygun İç Mekana Yönelik Konut Tasarlama İlkelerinin Belirlenmesi ve TasarımÖnerilerinin Geliştirilmesi” başlıklı TÜBİTAK Projesi’nin tanıtım toplantısı 30 Nisan2019 tarihinde Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli Mülteciler ve SığınmacılarYardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin katkıları ve iştirakiyle başarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya, Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü AB ve Dış İlişkilerŞefi Mehmet Aktaş’ın yanı sıra Sultanbeyli Belediyesi’nden yetkililer, proje ekibi, SivilToplum Kuruluşları, Suriyeli aileler, akademisyenler, yerel katılımcılar, iç mimar vemimarlar katıldı.Doç. Dr. Özge Cordan ve proje bursiyeri Talia Özcan Aktan tarafından projehakkında bir sunum gerçekleştirildi. Katılımcıların projeye gösterdiği yoğun ilgi ileyaratılan sinerji ve diyalog ortamı, karşılıklı bilgi paylaşımı ve fikir alışverişinin en üstdüzeyde yapılmasını sağlamış ve proje ekibini ve tüm katılımcıları birlikte neleryapılabileceği ve gelecek perspektifinde yeni projeler için fırsatlar ve olanaklar bağlamında motive etmiştir.

Proje ekibinde yer alan isimler: Doç. Dr. Özge Cordan (Proje Yürütücüsü, İstanbulTeknik Üniversitesi), Doç. Dr. Şebnem Ertaş (Araştırmacı, Karadeniz TeknikÜniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Elif Sönmez (Altınbaş Üniversitesi), Dr. Çiğdem Kudiaki(Çiğdem Kudiaki Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık) ve Talia Özcan Aktan (Bursiyer,İstanbul Teknik Üniversitesi).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]